пʼятниця, 5 листопада 2010 р.

Музеї з Лаври хочуть виселити у нікуди, щоб догодити московській тоталітарній секті.

кацапська секта

3 листопада 2010 р., у будинку Спілки письменників на Банковій проходила нарада з приводу виселення великої кількості музеїв з території Києво-Печерської лаври. Подейкують, що це пов’язано з тим, що у лаврі готують резиденцію для російського патріарха Кирила. Поки народні депутати, чиновники і керівництво музеїв проводили нараду, на вулиці стояв майже спонтанний пікет з громадських активістів та працівників цих та інших музеїв, які прийшли підтримати колег, повідомляє Олена Білозерська.

Нагадаємо, спроби виселити музеї і прибрати до рук будівлі Лаври робляться московськими попами впродовж вже не одного року, окупаційна влада їм в цьому допомагає. Офіційні представники влади заявляють, що музеї планується переселити, але приміщень для цього не знайдено.Про можливе виселення музеїв з території Лаври прем'єр-міністр  Азаров заявив ще в липні. Заява була зроблена після зустрічі голови уряду з главою Російської православної церкви Кирилом під час відвідин останнім Києва.

Ще в червні київська влада відмовилася подовжувати договори з художньою артіллю, яка орендує одну з будівель у Лаврі. А потім Київрада вирішила передати заповідник під управління Кабміну, що спостерігачі розцінили як перший крок на шляху передачі території заповідника церкві.

Зараз на території заповідника в Верхній лаврі розташовані, крім майстерень художників, п'ять музеїв національного значення, низка менш статусних експозицій (наприклад, відомий Музей мініатюри), а також інфекційна клініка Інституту Громашевського, де, зокрема, лікують хворих на ВІЛ.

У липні обурення громадськості викликали слова т. зв. намісника Києво-Печерської лаври єпископа Павла, котрий заявив, що хворі не повинні перебувати на території церкви. «Мені неприємно, що зі мною живе людина, яка гуляла і підхопила всі хвороби, які тільки можна підхопити… І щоб мене хтось нагородив тут, ходячи по території», — заявив «владика».

До теми:Немає коментарів: