середа, 10 листопада 2010 р.

Лукашенко запропонував Кустуриці зняти фільм у Білорусі


Зустріч Лукашенка з Кустуріцею

Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував сербському кінорежисерові Еміру Кустуриці зняти кіно у Білорусі.
У вівторок, 9 листопада, Кустуріца, відомий фільмами Чорна кішка, білий кіт, Андеграунд і Час циган, відвідав кінофестиваль у Білорусі. Потім він зустрівся з Лукашенком, який нагородив режисера спеціальним призом за розвиток духовності в кіномистецтві.

"Якщо ви захочете зняти що-небудь солідне, можливо, не пов'язане з Білоруссю, я думаю, ми будемо вважати за честь співпрацювати з такою людиною, бо вона не вміє знімати погані фільми ... А якщо ви ще й десяток наших молодих кінорежисерів чогось навчите, ви просто будете героєм нашої країни", - сказав Лукашенко.

Кустуриця зробив Лукашенкові у відповідь комплімент.

"Ви керуєте країною таким чином, щоб придбана вигода залишалася людям ... Белград розбомбили не тому, що сербський народ скоїв злочин, а тому що (Слободан) Мілошевич (екс-президент Сербії) не дозволив, щоб в країну приходили корпорації. Ви єдина країна, яка домоглася успіху", - сказав режисер, якого цитує прес-служба Лукашенка.

Під час військової операції НАТО проти Югославії наприкінці 1990-х Лукашенко незмінно виступав на підтримку Мілошевича.

Нагадаємо, в жовтні 2009 року Емір Кустуриця відмовився від пропозиції російської влади зняти фільм про війну в Південній Осетії в серпні 2008 року.

Немає коментарів: