неділя, 13 листопада 2011 р.

Бидлоеліта довела країну до краю


Олег Соскін: Провал місії МВФ в Україні був прогнозованим

Провал місії МВФ в Україні був прогнозованим. Про це кореспондентові FROM-UA заявив директор Інституту трансформації суспільства Олег Соскін.

«Цей провал місії я гарантував, і це добре, тому що ми не можемо віддати навіть тих грошей, які ми вже отримали в МВФ, — це 14,3 млрд. доларів. Умови меморандуму не виконані, там не тільки питання по газу, там питання по банках», — відмітив він.

«В нас агонізуюча банківська система. Тобто якщо відняти банки з іноземним капіталом, то українські банки по суті є сьогодні депресивними і не в змозі забезпечити стабільність. Не вирішене питання з банками, які розорилися у 2008 році і були рефінансовані. Куди поділися гроші? Сотні мільярдів гривень були, по суті, вкрадені власниками цих банків. Не вирішене питання з державними банками — з Ощадбанком, з Ексімбанком, їх треба приватизовувати, як сказано в меморандумі», — вважає експерт.

Соскін стверджує, що на зрив переговорів з МВФ вплинула також політика Національного банку країни. «Плюс, по суті, введені адміністративні методи з конвертації гривні, тобто фактично відбулося повернення до державного соціалістичного регулювання грошової системи. Абсолютно провальна монетарна політика Національного банку. Нацбанк масово скуповує боргові зобов'язання уряду через вторинний ринок, він не має права це робити. Тобто не виконані основні вимоги МВФ», — сказав він.

«Ну і ціну на газ для населення вони підняти не можуть. Зрозуміло, що це такий пункт, який їх всіх змете. Тому зростає дисбаланс, оскільки Росія ще підніматиме ціни на газ. Я думаю, що з нового року буде 600 дол. за тисячу кубів», — дав прогноз експерт.

«Тому грошей від МВФ не буде, і я думаю, що провалена вся програма. І зараз треба говорити про те, як ми розраховуватимемося за раніше узяті гроші. Грошей більше узяти нізвідки. Вони зараз заткнули «дірки» російським кредитом від ВТБ-банку. Це, по суті, путінський банк. Йдеться про 6 млрд. доларів кредиту, притому значна його частина піде в рублях. Плюс вони випустили ОВДП, якими знову поповнили НАК «Нафтогаз», тобто вони не виконали умови меморандуму МВФ — санація НАК «Нафтогаз України», — сказав Соскін.

«Народ вже давно живе без уряду. Це критично для правлячих олігархічних сімей, тому що нічим платити. Тобто в прибутковій частині бюджету грошей немає. І якщо МВФ не дає грошей, то, по суті, цей уряд повинен йти у відставку і треба буде відкрито проголошувати офіційний дефолт», — вважає він.

Джерело: Олег Соскін

Немає коментарів: