пʼятниця, 4 червня 2010 р.

Російське населення Естонії і Латвії займається підривною діяльністю

шпигуни москви
Спецслужби Естонії і Латвії вкрай негативно оцінили діяльність російськомовних жителів цих країн, які формально «борються за свої права».

У традиційному річному звіті естонської поліції процеси, що відбуваються в російській діаспорі визначаються за допомогою абревіатури СССР, яку складають перші букви англійських слів: сoordination (координація), сonsolidation (консолідація), сommunication (комунікація) і protection (захист).

Як випливає з доповіді, естонські спецслужби насторожено ставляться до того, що Москва дуже вже велику увагу приділяє т.з. «співвітчизникам» і особливо до діяльності посольств РФ.

У заклику Координаційної ради співвітчизників до російськомовних кандидатів в Європарламент сформувати єдиний список в Естонії побачили небезпеку для державних інтересів.

Латвія також негативно ставиться до діяльності росіян під егідою громадських організацій. Глава латвійської поліції безпеки Яніс Рейникс назвав в числі потенційних погроз для країни проблеми, які загострилися після впровадження в життя так званої «політики співвітчизників», яку Росія проводить в Латвії.

Як заявив генерал Рейникс, метою роботи РФ в цьому напрямі є консолідація російськомовних жителів Латвії і розширення інформаційного простору. За словами генерала, цільовою аудиторією цієї діяльності є молодь, яка може створити вигідне для Росії політичне і економічне середовище.

У числі небезпечних об'єднань Яніс Рейникс назвав молодіжний політичний суспільний рух Patrioti LV.

Керівник латвійської поліції безпеки з тривогою відгукується і про Раду, яка об'єднує близько 70 російськомовних організацій. Під підозрою і учбова діяльність російськомовного вузу «Балтійська міжнародна академія». Цей найбільший в країнах Балтії і Північної Європи недержавний вищий учбовий заклад був створений у 1992 році, і патронує його Росія.

Литовські політики також вважають, що небезпека виходитиме від пропагандистського і культурного впровадження Росії в литовське суспільство, яке поглиблюється. Як відзначають консерватори, інформаційна експансія в литовське інформаційне поле добре фінансується, Росія також використовує нові інформаційні ресурси, впливаючи через ЗМІ і установи культури.

Джерело: КЦ

.

Немає коментарів: