понеділок, 6 вересня 2010 р.

МОСКОВСЬКИЙ ТЕРОР. У вбивстві прозахідного демократичного журналіста в Мінську підозрюють тербанду ФСБ

В Білорусі в п'ятницю увечері у себе на дачі під Мінськом знайдений убитим засновник і керівник опозиційного сайту «Хартія-97» Олег Бебенін.

Бебенін був виявлений мертвим на своїй дачі в п'ятницю о 17:30.  Олег Бебенін закінчив факультет журналістики Білоруського державного університету. У 1990-х роках працював заступником головного редактора незалежної білоруської газети «Ім'я». Неодноразово брав участь в опозиційних акціях.

У листопаді 1997 року, коли Бебенін працював заступником редактора газети «Ім'я», невідомі викрали його на центральному проспекті Мінська, привезли в ліс, загрожуючи «на його прикладі показати всім, як потрібно поводитися з владою». Після цього викрадачі відпустили журналіста. Останніми роками Бебенін став одним з найближчих соратників координатора цивільної кампанії «Європейська Білорусь» Андрія Санникова, який нещодавно оголосив про свої президентські амбіції.

Відома російська дисидентка Горбаневська, що проживає в Парижі, а також опозиційні білоруські анархісти не виключають в своєму блозі, що вбивство Бебеніна було проведене міжнародною терористичною організацією ФСБ Росії.

Немає коментарів: