
Схема відпрацьована багаторазово. За період з 1991 року по 2004 року в Києві за наказами МОН України закрито 20 навчальних закладів профтехосвіти, їх будівлі, гуртожитки та земля передані іншим господарям. Економіка міста отримала вiд такої «оптимізації» величезний попит на робiтникiв, в першу чергу будiвельникiв. Будівельників привозять із Туреччини, Македонії, країн СНД. При цьому, за даними служби зайнятості м. Києва освіта готує робiтникiв для столиці в 10 разів менше, ніж фахiвцiв з вищою освітою! Перекоси на ринку праці наявні, цей дисбаланс посилюється.
За нашими даними МОН України не отримало згоди на об’єднання ПТНЗ вiд Київської міської державної адмiнiстрацiї, в сфері управління якої знаходиться професiйно-технiчна освіта м. Києва.
Дії МОН України по об’єднанню 3-х професiйно-технiчних навчальних закладів в один робляться, як i за часи Кучмівської влади, утаємничено, під час відпусток працiвникiв i канікул учнів, не тільки без згоди, а i без формального обговорення в колективах, без врахування думки роботодавців, для яких названі навчальні заклади готують робiтничi кадри, без пояснень для чого робиться таке необґрунтоване з точки зору державних iнтересiв та подальшої долі працiвникiв i учнів.
На переконання Всеукраїнської асоціації працiвникiв професійно-технічної освіти в діях Мiнiстерства освіти i науки України є ознаки грубого адмiнiстрування без врахування державних iнтересiв та позиції громадянського суспільства, що викликає обурення серед працiвникiв професійно -технiчної освіти.
Звертаємося до Президента, Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації щодо підтримки наших вимог щодо скасування наказу МОН України № 787 від 23.07.2010р. та збереження мережі професійно-технічних навчальних закладів м. Києва.
Президент ВАПП Микола Садовий
Джерело: Майдан
Немає коментарів:
Дописати коментар