пʼятниця, 30 липня 2010 р.

Табачник знищує профтехосвіту столиці!

23.07.2010р. Міністром освіти і науки України Д. Табачником виданий наказ №737, згідно з яким ліквідуються та об’єднуються в одне три навчальні заклади професійно-технічної освіти будівельного профілю в м. Києві, розташовані на величезній відстані одне від одного: Київське вище професійне училище будівництва і автотранспорту в Голосіївському районі з контингентом понад 540 учнів, Вище професійне училище № 26 в Печерському районі - понад 700 учнів, Професійний ліцей будівництва і фітодизайну в Солом’янському районі – понад 600 учнів. Мотивуються такі дії оптимізацією мережі професійно-технічних навчальних закладів, але у Всеукраїнської асоціації працівників професійно-технічної освіти не має сумнів, що за вивіскою оптимізації стоять наміри вилучити у професійно-технічної освіти Києва майно та земельні ділянки для передачі іншим розпорядникам або господарям.

Схема відпрацьована багаторазово. За період з 1991 року по 2004 року в Києві за наказами МОН України закрито 20 навчальних закладів профтехосвіти, їх будівлі, гуртожитки та земля передані іншим господарям. Економіка міста отримала вiд такої «оптимізації» величезний попит на робiтникiв, в першу чергу будiвельникiв. Будівельників привозять із Туреччини, Македонії, країн СНД. При цьому, за даними служби зайнятості м. Києва освіта готує робiтникiв для столиці в 10 разів менше, ніж фахiвцiв з вищою освітою! Перекоси на ринку праці наявні, цей дисбаланс посилюється. 

За нашими даними МОН України не отримало згоди на об’єднання ПТНЗ вiд Київської міської державної адмiнiстрацiї, в сфері управління якої знаходиться професiйно-технiчна освіта м. Києва.

Дії МОН України по об’єднанню 3-х професiйно-технiчних навчальних закладів в один робляться, як i за часи Кучмівської влади, утаємничено, під час відпусток працiвникiв i канікул учнів, не тільки без згоди, а i без формального обговорення в колективах, без врахування думки роботодавців, для яких названі навчальні заклади готують робiтничi кадри, без пояснень для чого робиться таке необґрунтоване з точки зору державних iнтересiв та подальшої долі працiвникiв i учнів.

На переконання Всеукраїнської асоціації працiвникiв професійно-технічної освіти в діях Мiнiстерства освіти i науки України є ознаки грубого адмiнiстрування без врахування державних iнтересiв та позиції громадянського суспільства, що викликає обурення серед працiвникiв професійно -технiчної освіти. 

Звертаємося до Президента, Кабінету Міністрів України, засобів масової інформації щодо підтримки наших вимог щодо скасування наказу МОН України № 787 від 23.07.2010р. та збереження мережі професійно-технічних навчальних закладів м. Києва. 

Президент ВАПП Микола Садовий


Джерело: Майдан

Немає коментарів: