вівторок, 12 жовтня 2010 р.

Україна заблокувала китайським танкам вхід в Перу

Україна

Україна, заблокувавши продаж китайських танків у Перу, почала випробування спільного україно-перуанського танка Tifon-2. 

Машина розроблена Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова (ХКБМ), пише газета "Дело".

Базою для Tifon-2 послужив радянський Т-55. У проекті також бере участь перуанська компанія Casanave (DICSA). Техніка призначена для збройних сил Перу.

Подробиць двосторонніх домовленостей учасники проекту не розголошують. Однак, як повідомляє перуанське спеціалізоване видання Defensa.com, Україну відвідала делегація Перу на чолі з бригадним генералом Хуаном Мендізом.

Головною метою візиту стало проведення випробувань та оцінкиTifon-2. Як відзначає видання, танк тестувався на мобільність, рух по пересіченій місцевості на великій швидкості і подолання перешкод і траншей.

Другим етапом перевірки машини стане серія пострілів сходу і з місця.

Нагадаємо, раніше Перу припускала закупити китайські танки МВТ-2000, які оснащувалися двигуном українського виробництва.

Проте контракт так і не був укладений. На заваді стала позиція України, яка не дала згоду на реекспорт своїх агрегатів.

Крім того, опозиційна преса Перу почала звинувачувати представників міністерства оборони, що приймали рішення про закупівлю, в корупції.

У результаті було прийнято рішення про скасування закупівлі нових танків. Кошти були спрямовані на придбання багатоцільових вертольотів, кораблів, транспортних і навчально-бойових літаків.
Tifon-2 розроблений Харківським конструкторським бюро з машинобудування ім. Морозова з участю перуанської компаніїCasanave (DICSA).

У результаті модернізації на танки встановлюється велика кількість сучасного обладнання, серед якого двигун 5ТДФМА потужністю 1050 кінських сил, який забезпечує швидкість переміщення по пересіченій місцевості до 55 кілометрів на годину, і до 30 кілометрів на годину назад.
Екіпаж складається з 3 військовослужбовців - командира танка, навігатора і водія.

Основним озброєнням є гармата КБМ-1М калібру 125 мм, оснащена системою керування вогнем з інтегрованим тепловізором Буран-Катрін і автоматичним заряджанням, що забезпечує до 8 пострілів на хвилину.

Танк може вражати цілі бронебійними снарядами на відстанях до 3500 м і керованою ракетою Комбат - до 5000 м.


До теми:
ВІДЕО. УКРАЇНСЬКИЙ ТАНК Т-64-БМ "БУЛАТ"

Немає коментарів: