четвер, 25 березня 2010 р.

В Україні до 9 травня може з’явитися пам’ятник Сталіну

Бидлоеліта
Напередодні 9 травня в Запоріжжі збираються встановити пам'ятник Йосипу Сталіну. Про це розповів секретар Запорізького обкому партії Олександр Зубчевський.

Як повідомили ZAXID.NET в прес-службі КПУ, за словами Зубчевського створення пам'ятника знаходиться на завершальному етапі.

«Для закінчення відповідних робіт потрібно не більше місяця. Місце розташування пам'ятника Й.Сталіну ми поки що не розголошуємо. Він буде встановлений напередодні 9 травня до 65-річчя Великої Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941–1945 років. Де саме він буде встановлений, ми повідомимо через засоби масової інформації. Що стосується дозволів та інших узгоджень, то можу сказати тільки одне — установка пам'ятника проводиться в межах Конституції і законів України», — наголосив О.Зубчевський.

«Встановлення пам'ятника керівникові Радянської держави, Генералісимусу Йосипу Сталіну напередодні 65-річчя Великої Перемоги стане центральною подією не тільки в Україні, але й у країнах пострадянського простору. Відкриття пам'ятника І.В. Сталіну проведемо урочисто — це подія, що запам'ятовується. Ми також плануємо провести біля пам'ятника парад військової техніки і парад ветеранів Збройних Сил СРСР. Зрозуміло, без солдатської каші та наркомівських ста грам не обійдеться», — зазначив секретар обкому КПУ.

Він також розповів, що пам'ятник Й. В. Сталіну буде знаходитися під цілодобовою охороною. Передбачено цілодобове відеоспостереження.

О.Зубчевський розповів, що пам'ятник буде перебувати на постаменті у вигляді напівфігури. «І.В. Сталін зображений у маршальській формі з Зіркою Героя Соціалістичної праці. Загальна висота близько трьох метрів. Пам'ятник буде виготовлений із силуміну, постамент із червоного граніту. Інші цікаві моменти ви побачите в день відкриття пам'ятника. Розробкою проекту і створенням пам'ятника займається київський скульптор, що певну частину роботи робить безкоштовно. Тим не менш, ми продовжуємо збір коштів, тому що ще необхідна значна сума для завершення робіт. Крім цього, будуть потрібні витрати на транспортування, установку пам'ятника і будівництво постаменту», — зазначив О.Зубчевський.

За його словами, на сьогодні на спорудження пам'ятника зібрано понад 35 тисяч гривень.Кошти надходять не тільки від жителів Запорізької області, але й інших областей України.

Джерело: КЦ

Немає коментарів: