пʼятниця, 19 березня 2010 р.

Український Південмаш постачатиме деталі для американських ракет

Південмаш
Українське виробниче об'єднання Південмаш виграло тендер на поставку першого ступеня для американської ракети-носія Falcon 9, повідомляє газета Дело.
На самому Південмаші свою перемогу в тендері не коментують, посилаючись на комерційну таємницю. За словами учасників ринку, Україна вже давно співпрацює з США та Канадою в космічній сфері, проте інформація щодо проектів суворо засекречена. З цієї ж причини не розголошується і вартість українських комплектуючих для американської ракети. Єдине, що сьогодні відомо - це загальні цифри щодо проекту. Зокрема на програму заміни Space Shuttle адміністрація Обами виділила більше $ 1,9 млрд. А всього на цей космічний проект Білий дім має намір витратити понад $ 6 млрд.
Перший ступінь, агрегат, який постачатиме Південмаш до США, - найбільш важлива частина ракети-носія. Вона розганяє всю ракету до необхідної для виходу у відкритий космос швидкості. Відомо, що агрегат днями успішно пройшов випробування. Запуск самої Falcon 9 запланований на 12 квітня цього року, зазначає Дело.
Falcon 9 була розроблена американським космічним агентством NASA у рамках проекту, який повинен замінити космічні човни Space Shuttle. У NASA планують, що за допомогою цієї ракети на орбіту буде виводитися космічний корабель Dragon для доставки на Міжнародну космічну станцію астронавтів і вантажів.
Розробка космічних кораблів, які повинні будуть доставляти астронавтів на орбіту, для США вкрай важлива. У цьому році запланований останній політ Space Shuttle. Після цього Америка практично втратить можливість самостійно відправляти астронавтів у космос. І якщо в цьому році проект із запуску Dragon провалиться, NASA доведеться платити Росії по $ 51 млн. за доставку на орбіту кожного астронавта.
Falcon 9 - багаторазова ракета-носій компанії SpaceX. Ціна виведення корабля на орбіту цієї ракетою складе від $ 44 млн. до $ 50 млн. SpaceX розвиває кілька центрів зі стартовими майданчиками. Перший з них розташований на мисі Канаверал (Флорида, США). Інший стартовий майданчик розташований на острові Омелек (Маршаллові Острови).
Джерело: Тризуб

Немає коментарів: