пʼятниця, 19 березня 2010 р.

The Economist: ФСБ — внутрішні окупанти Росії

московські карлики
путін - мєндєль - путін
Впливовий англійський тижневик «Економіст» присвятив статтю в номері від 18 березня звірствам російських терористів з банд ФСБ і МВС. Перерахувавши деякі з незліченних злочинів міліції і спецслужб за останній час, англійський журнал відзначає, що з путінською міліцією нічого не можна поробити, оскільки вони знаходяться в підпорядкуванні правлячій терористичній організації ФСБ і виконують її накази і завдання. Журнал пише:

Вони розстрілюють, б'ють і катують цивільних осіб, захоплюють бізнес і беруть заручників. Їх бояться і їм не довіряють дві третини країни. Але вони не іноземні окупанти, найманці або мафія. Вони — російські поліцейські офіцери.

Міліціонери є знаряддями в руках могутнішої організації — ФСБ, спадкоємиці КДБ, яка залишається поза суспільним контролем і поза критикою.

Російські міліціонери не тільки керують колишнім працівником ФСБ, але також пронизані чекістами, говорить Володимир Пастухов з російського Інституту права і суспільної політики, російського аналітичного центру.

Фсбшники можуть влізти в будь-який бізнес, який їм сподобається, проте доручають міліції робити всю брудну роботу. Ніяка серйозна реформа міліції неможлива, якщо дати спокій господарям міліціонерів.

ФСБ — кланова організація з своїми власними інтересами, має майже повну монополію на державні репресії. Ще більшу стурбованість викликає те, що ФСБ діє, спираючись на свої традиційні зв'язки з організованою злочинністю.

Російський журналіст Канів, який розслідував найбільш відомі викрадення багатих бізнесменів і їхніх родичів, говорить, що тільки деякі з них могли б бути здійснені без інформації і навіть участі колишніх і нинішніх членів держбезпеки.

Комерційні викрадення, які свого часу були прерогативою Чечні, тепер стали крупним бізнесом в Москві.

Про багато випадків, говорить Канів, ніколи не повідомляється. Натомість жертва тихо платить викуп. Це саме те, що робиться на окупованих територіях», свідчить англійський тижневик.

Джерело: КЦ

Немає коментарів: