Оселедець у жупані |
Автор цього салату - купець Анастас Богомілов, господар мережі популярних московських їдалень та трактирів .
У революційний час відвідувачі його закладів частенько напивалися, починали гаряче сперечатися про долю Батьківщини і, що тут мовчати, билися не на жарт, а з усією пролетарською прямотою! Бійки ці були такі гарячі, що не обходилося без биття тарілок, склянок та іншого майна...
Тоді Анастасу в голову прийшла геніальна думка про створення народного салату, який став би хорошою ситною закускою і, одночасно, символом народного об'єднання.
Страву було подано вперше напередодні 1919-го Нового року.
Головним інгредієнтом салату став, звичайно ж, оселедець - чи не єдині доступні ласощі пролетаріату, який Анастас доповнив селянською цибулею, простонародною картоплею та морквою, ну, а згори, як криваво-червоним пролетарським прапором, вкрив шаром тертого буряка .
Щоб не забувати про ворогів Рад, салат був щедро приправлений «західняцьким» майонезом.
Ефект не змусив себе довго чекати і гості стали дуже активно закушувати горілку цією простою, але дуже поживною і смачною стравою, і як наслідок доброї закуски - бійок дійсно стало менше. А прибутків більше!
Назву закусці - салату Анастас Богомілов дав:
«Шовінізму і Упадку - Бойкот і Анафема», або, за тодішньою революційною модою користуватися всілякими абревіатурами, просто "Ш.У.Б.А.".
Дякую Олегові Бойку та Віталію Гребеннікову за переклад
Немає коментарів:
Дописати коментар