понеділок, 14 грудня 2009 р.

Джемільов: росіянам залишається тільки тихо збиратися

Мустафа ДжемільовСлужба безпеки України повинна виявляти цікавість до діяльності нового об'єднання «Російська єдність», презентація якого відбулася сьогодні в Сімферополі. У разі антиукраїнських заяв і дій, правоохоронці жорстко присікатимуть роботу нової структури.

Про це «Новому Регіону» заявив голова кримськотатарського меджлісу Мустафа Джемільов.

«Якщо з боку цієї сили будуть конкретні провокаційні дії, то правоохоронні органи повинні їх присікати. Всі їхні сепаратистські заклики і дії можуть призвести до негативних, зокрема, до кривавих наслідків. Тому, звичайно ж, потрібно вживати суворих заходів. Я уявляю собі, якби українці, що проживають на Кубані, зажадали, щоб вона була приєднана до України», — сказав він.

За словами Джемільова, для всіх проросійських рухів повинен стати попередженням вирок, винесений судом активістові Фронту «Севастополь-Крим-Росія».

«Повинно бути попередженням. 4 роки умовно — це дуже м'яко. Але це — попередження. Це — попередження, що СБУ таки вживає заходів. І, якщо дії цієї сили переходитимуть рамки, то не думаю, що СБУ не діятиме», — підкреслив він.

Тим часом, Джемільов вважає, що «Російська єдність» не зможе реалізувати навіть найрадикальніші проросійські ідеї.

«Якщо ця сила пропонуватиме проводити референдум про перегляд статусу Криму або ще щось подібне, то пропонувати це закон наш не забороняє, але потрібно розуміти, що це повинен бути всеукраїнський референдум. Але всі чудово розуміють, що ніякий всеукраїнський референдум не буде проведений, і ніхто їхні ідеї не підтримає. Тим більше, відторгнення частини України і приєднання її до іншої країни», — пояснив він.

«Що стосується Чорноморського флоту, то відповідно до великого договору він базуватиметься тільки до 2017 року, це виключення для Росії, оскільки Конституція це забороняє. Звичайно, країна може пролонгувати, але це рішення повинне бути ухвалене в парламенті, і я на сто відсотків впевнений, що воно не пройде. Тому росіянам залишається тільки тихо збиратися і знаходити інше місце, де базуватися після 2017 року», — уклав Джемільов.

Джерело: Флот2017

Немає коментарів: