субота, 26 грудня 2009 р.

У Харкові зареєстровано Музей-майстерню слобідського кобзарства!

Козак Мамай, 19 ст. с. Боровиця, Чигиринський р-н, Черкаської обл. Полотно, олія, 70 х 105
Національний Художній Музей України


Керівництво Фонду національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича отримало свідоцтво про реєстрацію Музею-майстерні слобідського кобзарства.
Нагадаймо, що Музей-майстерню слобідського кобзарства засновано за ініціативи Фонду національно-культурних ініціатив ім. Гната Хоткевича, Харківського кобзарського цеху та Харківської крайової організації Спілки Української Молоді. Як зазначається у статуті музею, основною метою закладу є популяризація і розвиток автентичного кобзарського виконавства, „харківського способу” гри на бандурі, виготовлення традиційних музичних інструментів, повернення з небуття імен репресованих кобзарів й бандуристів та вивчення їх творчого набутку, наукове дослідження явища українського традиційного співоцтва у контексті національної і світової культур.
На відміну від офіційних „кобзарських” проектів новостворений музей незабаром стане живою лабораторією дослідження і розвитку традиційного музикування на старосвітських співоцьких інструментах – гуслах, гудку, кобзі, торбані, бандурі, панській бандурі, лірі. Кожен бажаючий зможе не лише ознайомитися зі специфікою гри на давніх інструментах, але й власноруч спробувати свої здібності у їх виготовлені.
Джерело: Майдан

Немає коментарів: