понеділок, 11 лютого 2013 р.

Римський папа безпрецедентно зрікся престолу за власним бажанням


Папа Римський Бенедикт XVI зрікся папського престолу і складе повноваження 28 лютого. Таку заяву він зробив латиною 11 лютого на консисторії колегії кардиналів.

Голова Ватикану пояснив своє рішення стандартною причиною на будь-який випадок - "погіршенням стану здоров'я".

Останній подібний випадок зречення пантифіка престолу, не враховуючи антипап, стався у 1415 році. Тоді престолу зрікся папа Григорій ХІІ. Після цього УСІ папи помирали на своїй посаді.
Хоча Бенедикту XVI 85 років, про "погане здоров'я" не знало навіть найближче оточення.

Кореспондент Бі-Бі-Сі у Римі Алан Джонстон повідомляє, що новина про зречення папи стала вкрай неочікуваною для Ватикану. З'ясувалося, що про це не знали навіть найближчі помічники.

Поки що не зрозуміла справжня причина "втечі" Бенедикта XVI. Можливо, "світові залаштунки", вони ж т.зв "світове співтовариство", готують якусь потужну акцію і деякі представники західної еліти не хочуть брати у ній участь.

Точніші версії та справжні причини зречення з'являться пізніше, можливо, після того, як відбудуться якісь значущі події. 

Нагадаю, шо щойно, ні звідки ні звідси, зреклася престолу 75-річна королева Нідерландів Беатрікс.

Нідерланди - батьківщина Більдербергської групи, а їх правлячий монарх - автоматичний високопосадовий член цієї структури. Власне рішення королева "пояснила" тим, що нібито настав час очолити престол її старшому синові.  

Син Беатрікс відомий як дурень та алкоголик.

Немає коментарів: