четвер, 30 грудня 2010 р.

Москва: Повний колапс


Пасажири почали громити московський аеропорт Шереметьєве. За повідомленням підмосковного телевізійного каналу «Перший обласний», «розлючені пасажири руйнують все на своєму шляху».

Телеканал відзначає, що «те, що зараз коїться в аеропорту Шереметьєве, можна назвати не інакше як пеклом. Офіційні служби рапортують, що аеропорт працює в штатному режимі, проте «Перший обласний» має в своєму розпорядженні унікальні кадри бунту в Шереметьєві.

На кадрах видно, як багатотисячний натовп пасажирів, які чекають вильоту, прорвався через огорожу, виставлену на підходах до зони паспортного контролю. Люди ламають все на своєму шляху і скандують: «Хочемо літак»!

Як повідомляє один з російських  ресурсів, в людей починають здавати нерви.

«Вони вже декілька ночей сплять на багажних стрічках і валізах. Їжі в барах немає, діти сидять голодні. Ланч-бокси перестали роздавати ще учора ввечері.

Інформація на офіційних табло аеропорту і Аерофлоту як і раніше не відповідає реальності. У багатьох пасажирів пропав багаж», — передає підмосковне телебачення.

Нагадаємо, авіаколапс в московських аеропортах спровокував енергетичний колапс. Невеликий крижаний дощ, який обрушився на це місто в суботу, викликав обвал енергопостачання.

У аеропортах на багато тижнів застрягли близько 20 тисяч осіб.

Тим часом багатомільйонна Москва фактично паралізована. Автомобільна пробка за станом на вечір середи перевищила 3 тисячі кілометрів. Про це Інтерфаксу повідомили в аналітичному центрі «Яндекс.Пробки».

Ситуація з корками на дорогах Москви різко погіршала в середу через сильний снігопад. У ніч на четвер індикатор «Яндекс.Корки» оцінював ситуацію у 8 балів за десятибальною шкалою.

Російські ЗМІ передають, що через велику кількість снігу і льоду машини не можуть забратися на розв'язках на мости — їх штовхають вручну. Середня швидкість руху автомобілів на цьому відрізку становить 7 км/год, повідомляє «Інтерфакс».

На внутрішньому боці МКАД швидкість руху не більше 10 км/год.

Там відзначають, що 3 тисячі кілометрів це більше, ніж, наприклад, відстань між Москвою і Барселоною. З урахуванням завірюхи і передноворічного ажіотажу можна очікувати, що завантаженість доріг з відсьогодні буде тільки зростати. 



А тим часом у підмосков'ї вимерзають 150 тисяч мешканців.


Мешканка підмосковного міста Железнодорожний, раніше селище Обіраловка (у 9 км. від МКАД на схід від Москви), опозиційна журналістка Ольга Касьяненко, мігрантка з української Донеччини, повідомила 28 грудня в своєму блозі про катастрофічний стан, що склався в Підмосков'ї:

«Третя доба без електрики і води. У Железнодорожному закінчилися свічки і вода в магазинах. Батареї ледь теплі.  На дев'ятий поверх з сумками ходжу пішки.

Через обмерзання -  аварії, декілька областей відрізано від цивілізації, електрички не ходять. Дерева, які впали, не прибирають. Статтю б написала, та працює тільки телефон».

Тим часом місцеве видання «Железнодорожний Таймс» повідомило, що влада не знає, чому місцеве населення сидить без електрики і води, проте є підстави вважати, що це якось  пов'язано з поганою погодою.

«Як вважають в Московській об'єднаній електромережевій компанії, відключення електроенергії в Железнодорожному відбулося, швидше за все, через погодні умови.

Железнодорожний занурений в темряву, не працює система вуличного освітлення, немає електрики в житлових будинках, магазинах і установах. Відключені насоси, що подають гарячу і холодну воду в будинках. Єдине джерело освітлення на вулицях — це автомобільні фари», пише «Железнодорожний Таймс».

Крім підмосковного «Таймса», свідчення журналістки підтверджуються іншими офіційними ЗМІ. Навіть за сильно заниженими офіційними даними, без світла залишаються 27 районів Підмосков'я, або більше 150 тисяч скацаплених мокшів. Десятки їхніх досить крупних міст залишилися  на морозі в непроглядній темряві.

У Подольському районі мокши рубають ополонки, щоб добути воду. У Жуковському вони набирають сніг у відра і топлять його. Щоб хоч якось зігрітися, мокши  включають газові плити і не знімають куртки і шерстяні шкарпетки. Фермерам  нічим поїти корів і кроликів. Електрогенератори всі розкуплено.

У Шатурському районі мокши теж вже  близько чотирьох днів живуть без  води і світла через відключення ЛЕП «внаслідок обмерзання дротів» (яка країна, такі і дроти).

Через відсутність електрики мокши мать проблеми з роботою продовольчих магазинів, а свічки стали справжнім дефіцитом. Через темряву в будинках діти не можуть нормально готуватися до шкільних занять. Свій язичницький «новий рік» мокши традиційно зустрінуть в темряві.

Відновні роботи росіянами не ведуться.

У всіх бідуючих населених пунктах не налагоджені підвезення води до будинків, постачання продовольством; не організовані теплі приміщення, де вимерзаючі мокши могли б зігрітися, нарешті, немає навіть елементарного інформування про те, що відбувається.

Погода повстала проти москалів. В середу до Підмосков'я підійшов циклон з Чорного моря. Зараз скрізь спостерігаються опади, місцями сильні, у вигляді снігу і мокрого снігу з дощем.

Нова негода додає ваги тонам льоду, під тиском яких впали тисячі дерев, деякі з яких обірвали лінії електропередачі, тому обриви дротів почалися по новому заходу.

В середу температура повітря знизилася до мінус 8 градусів, а в наступні дні вона знизиться до мінус 15 градусів морозу. Це створює ще критичнішу ситуацію для сотень тисяч жителів, що вже зараз вимерзають в своїх знеструмлених квартирах.

Деякі російські джерела вказують, що рух на вулиці паралізований, сніг не прибирається, гілки дерев і дроти, що впали, так само лежать не прибраними. Міліція практично не бере участі в регулюванні руху.

Часткове енергопостачання відновили вночі з 27 на 28 грудня. Але нормальне опалення так і не відновилося. Ближче до опівдня світло, вода з опаленням знову зникли і не відновлені досі. Коментарів з адміністрації, Жеків, котельних інших відповідальних структур немає. Всі структури лише відбрикуються. Не знаємо, зламалося і т.п.

«Ситуація починає виходити на рівень надзвичайного стану», — повідомляють жителі міста.


1 коментар:

Unknown сказав...

бідолашки. застрягли так круто. нащо ж тули треба було їхати? дуже хотіли побрататися? побраталися? ну тоді не треба так поспішати додому і бунтувати....