субота, 30 червня 2012 р.

Що значить жити сьогодні


фото: womens-news.net
Багато хто з нас ніколи не замислювалися про те, що значить жити сьогодні. Кожна людина, з нині живих, звикла бігти по життю, не озираючись по сторонах і не помічаючи нічого з того, що могло б послужити добру службу в досягненні кар’єрного росту, отриманні більшого прибутку і тому подібних речей.

Всі ми сьогодні залежимо від цього, а якщо бути точніше від грошей. Але можу вам дати однозначну відповідь – це неправильно. Так, можливо, багато хто зараз мене не зрозуміє і не підтримає, та погляди на життя і на цінності в кожної людини свої і формувалися вони не один день, і не від прочитання якої б то не було книги або статті. Я прошу вас лише про вияв невеликої уваги до цього тексту, і можливо колись ви зможете поглянути на настільки звичайні речі новими, «відкритими» очима.
Наш світ сьогодні будується на фінансах, і тому кожен з нас прагне до того, щоб в його гаманці було більше грошей, ніж у його сусіда. Кожен хоче, щоб його діти ходили в кращу школу, носили гарний одяг і ніколи ні в чому не бідували. Цими проблемами зайняті розуми мільйонів людей на планеті.
Тому коли ми поспішаємо по вулиці на роботу, ми не помічаємо нічого й нікого на своєму шляху, коли ми їмо ми практично не відчуваємо смак їжі, тому що весь процес зводиться до того, що все робиться автоматично, в той момент, коли наші думки зайняті пошуками нових методів отримання грошей, всі ці приклади нашої «автоматичної» життя можна продовжувати до безкінечності, але я не стану цього робити. В цій статті я хочу донести до вас, як від цього позбутися і навчитися радіти кожній миті вашої щасливого життя. Так, саме щасливого – життя кожного з нас є таким, яким ми ж з вами його і робимо.
… Життя – це творіння наших думок.
Марк Аврелій Антоній
Ви навіть не уявляєте собі, як чудово жити справжнім життям, життям тут і зараз. Це абсолютно не означає, що ви повинні скласти руки і нічого не робити. Ні! Я говорю вам про інше. Навчіться не тільки думати, але й відпочивати. Отримувати задоволення від життя. Події змінюються одна за одною, а у нас складається відчуття, що нічого-то і не відбулося, хоча важливих і значимих подій було вже багато. А все чому? Та тому що в голові ці події пролітали побіжно, але зате надовго засідали думки про те: «Як же, нарешті домогтися успіху, розбагатіти ….» Люди живуть у постійних роздумах і страху. І це дійсно страшно, і набуває дійсно глобальних масштабів, якщо вчасно не замислитися і не зупинитися.
Той, хто живе в постійному страху, ніколи не зможе стати вільним.
Горацій
Для того, щоб бути вільним насправді потрібно небагато зусиль. Почніть з малого – коли виходите на вулицю, подивіться на сонечко, воно завжди поруч, але ми його рідко помічаємо, подивіться на все, що вас оточує. Дивіться, милуйтеся, отримуйте від цього задоволення. Навчившись жити справжнім, ви скинете з себе вантаж жити минулими образами, незавершеними справами і переживаннями за невідоме майбутнє. Живучи справжнім, ви скинете цей страх, і перед вами відкриються нові можливості та горизонти. Для всього цього, вам необхідно навчитися відчувати кожен момент, не занурюючись в думки про майбутнє, майбутні проблеми і труднощі.
Щасливий той, хто не витрачає жодної миті справжнього на спогади про минуле.
Генрі Девід Торо
Тут і зараз. 
Ми дуже часто самі будуємо перед собою невидимі перешкоди у вигляді переживань за те, що на нашу думку може відбутися або не відбутися. Тим самим, замість того, щоб радіти всьому оточуючому нас світу і його неповторності, ми готуємося до найгіршого і живемо в постійному страху і напрузі.

Жити зараз – значить не думати про те, що нас оточує, не аналізувати і не робити висновків, а просто спостерігати і отримувати від цього задоволення.
Неважливих моментів не буває. 
Жити сьогоденням і зосереджуватися на повсякденних, звичних і через це зовсім не помітних для нас справах набагато приємніше, ніж жити в очікуванні чогось поганого. Більшість всіх ваших страхів – ніщо інше, як спогади про минуле або побоювання за майбутнє. Справа в тому, що саме при занятті звичайними, повсякденними справами ми найчастіше перестаємо сприймати реальність і занурюємося в думки про минуле або майбутнє, втрачаючи зв’язок із сьогоденням. В кожному моменті нашого життя є своя невимовна, іноді невидима неозброєним поглядом радість і неповторність.



http://www.druzi.biz/?pages=info&id=428#0,3,1,1827

Немає коментарів: