четвер, 13 травня 2010 р.

Росія має намір відкрити нові військові бази по південних кордонах України

Дулю вам, кацапи
Росія планує укріпити позиції чорноморського флоту на Україні і відкрити в цій країні нові військові бази. Як пише «Незалежна газета», перш за все йдеться про відновлення бази підводних човнів, що діяла до розпаду СРСР, в Балаклаві. Зараз там працює музей, що належить Військово-морським силам України.

Крім того, Україна може погодитися розмістити військові бази в Миколаєві, Одесі і в гирлі Дунаю. Також стало відомо про плани модернізації чорноморського флоту: після укладення договору про продовження термінів його базування в Севастополі це стає особливо актуальним.

Нагадаємо, що напередодні з'явилося ще одне повідомлення, що стосується Чорноморського флоту. Як стало відомо, Службою безпеці України (СБУ) і Федеральною службою безпеці Росії (ФСБ) буде підписаний договір про повернення російських спецслужб до Севастополя. Злочинці з тербанди ФСБ були видворені з Криму в кінці минулого року. Цьому передував шпигунський скандал з упійманням росіян.

Як повідомляє видання, план повернення російських підводних човнів в Балаклаву обговорювали на зустрічі 8 травня в Криму путін і прем'єр Януковича Азаров. Як стало відомо, напередодні наміченого на наступний тиждень візиту в Україну президента Росії Мєдвєда до договору про продовження термінів базування чорноморського флоту готується пакет документів по розвитку військово-морської бази в Севастополі.

Як розповів командуючий ЧФ віце-адмірал Олександр Клецков, уряд Росії опрацьовує плани не тільки модернізації флоту, але ще і облаштування російських військових в Севастополі і інших гарнізонах Криму. Раніше у зв'язку з невизначеним положенням ЧФ в Севастополі над розширенням інфраструктури російська сторона не працювала. Програма модернізації бази ЧФ розрахована до 2020 року.

Як стало відомо, в ході візиту до Криму путіна обговорювалися саме ці питання і за дорученням президента РФ створена робоча група, яка протягом двох місяців оцінить існуючу військову базу ЧФ в Севастополі.

За словами колишнього командуючого ЧФ адмірала Володимира Комоєдова, плановане розширення Чорноморського флоту на захід стане відповіддю на розширення НАТО на схід. Як відомо, альянс почав розміщення своїх нових військових баз в Румунії і Болгарії.

Проте, як відзначають експерти, не все так гладко у відносинах між Україною і Росією. Певні сили в Україні не зацікавлені в зміцненні військового впливу Росії. Як днями заявив міністр закордонних справ України Костянтин Гріщенко, не дивлячись на новий договір про базування ЧФ, до прав і обов'язків сторін, які встановлені базовими угодами 1997 року, нічого не додано.

Таким чином фактично нічого не міняється і неврегульованими залинаються декілька питань — про порядок переміщення військових кораблів російського флоту в межах і за межами України. Невідомо, як будуть вирішені ці питання, адже ще два роки тому, під час российського-грузінського конфлікту в серпні 2008 року, Київ виражав свою незгоду з приводу участі кораблів ЧФ в операції, пише газета.

Підземна база підводних човнів в Балаклаві (Об'єкт 825 ГТС) була надсекретним військовим об'єктом СРСР і розташовувалася в Балаклавській бухті. В цілях конспірації об'єкт називали Міська Телефонна Станція (ГТС). База була заснована в розпал холодної війни. Як повідомляє «Вікипедія», підземний комплекс будувався чотири роки — з 1957 по 1961 роки.

Об'єкт, для обслуговування якого була сформована 155-а бригада підводних човнів, призначався для ремонту і обслуговування підводних човнів 613-го і 633-го проектів, а також для зберігання боєприпасів. У центральній штольні об'єкту могло розміститися 7 підводних човнів, а при необхідності, у всіх штольнях до 14 субмарин різних класів. У арсеналі також зберігалася ядерна зброя.

У 1957 році Балаклава внаслідок наявності секретного об'єкту була переведена до складу Севастополя, позбулася статусу міста і стала закритою територією. У 1994 році з Балаклави пішов останній підводний човен, і завод припинив свою діяльність. Після закриття в 90-х велика частина комплексу не охоронялася. Потім на території був заснований музей, з 2003 року тут водять екскурсії.

Джерело: КЦ

Немає коментарів: