пʼятниця, 4 грудня 2009 р.

СУРГУТ. Вже 4 добу горить підірване родовище нафти

пожежа


За повідомленнями російських ЗМІ, 30 жовтня о 23. 00 вечори після вибуху запалав нафтовий фонтан на 146 кущі родовища на території нафтогазовидобувного управління «Бистрінськнафта», що належить  «Сургутнефтегазу». Об'єкт розташований у 60 км. від міста Сургут.

Причини вибуху і пожежі ніхто не називає. У момент спалаху полум'я пожежі досягло 50 метрів (відео).

Пожежні прибули  пізно ввечері в понеділок, 30 листопада, коли стало відомо про пожежу. Проте приступити вони не змогли і 3 грудня . Спроби збити полум'я в авральному порядку успіху не мали. Роботі пожежників заважає робоча арматура, що завалила гирло свердловини.

«Офіційні коментарі з приводу причин як пожежі, так і завалу гирла свердловини робочою арматурою контролююча інстанція обіцяє надати тільки за два тижні. Фахівці з ремонту свердловин вважають, що гирло завалили уламки устаткування, що утворилися в результаті вибуху

Не раніше, ніж за два тижні  можна буде назвати і об'єми збитку, як економічного, так і екологічного. Природоохоронна прокуратура, яка нічого не знала про НП навіть через добу з моменту спалаху, поставила ситуацію під особливий контроль», передають ЗМІ.

Нагадаємо, що в заяві кавказьких моджахедів з приводу підриву «Невського експреса» мовиться:

«Сьогодні нами здійснюються диверсії на лініях електропередач, нафто- і газо-гонів».

В даний час ніякої інформації про підрив нафтосвердловини в Сургуті від моджахедів поки не було.

Джерело: КЦ 

Немає коментарів: