четвер, 8 квітня 2010 р.

ФОТО. Як Гітлер за Пілсудським сумував

Гітлер на поминальній службі за померлим другом Пілсудським.
Товариством Меморіал імені Василя Стуса було знайдено цікаве фото Гітлера, який сидить на поминальній службі за померлим другом Й. Пілсудським.

Гітлер хотів використати Пілсудського у війні проти СCСР. З останнім військова співпраця вже не була так потрібна Німеччині, як раніше: комуністи вже допомогли вишколити нацистських військових на своїх територіях. Напевно за домовленістю окуповані землі тодішнього СCСР на Сході мали б бути поділені таким чином, щоб до Польщі відійшли б західні землі України та Білорусі.

Однак українофоб й ініціатор репресій проти українців Й. Пілсудський несподівано для Гітлера помер 12.05.1935р. У Берліні з наказу Гітлера було організовано поминальну службу за Пілсудським. Власне на ній на фоні символічної труни, огорнутої польським прапором, видно Адольфа Гітлера.

Це фото дозволяє інакше подивитися на стосунки цих двох одіозних постатей 20 ст. А також зрозуміти чому сучасна Польща так намагається боротися проти символу Бандери і національної пам'яті українців. Поляки часів Пілсудського планували за допомогою Гітлера задовольнити свої окупантські апетити: два імперіалізми знайшли спільну мову. І, приховуючи це, вони сьогодні хочуть за допомогою брехні про Бандеру та УПА суто інформаційно перекласти на них свою співпрацю з Гітлером.

Ось таке цікаве минуле і його сучасне відлуння.

Джерело: Меморіал

Немає коментарів: