вівторок, 6 квітня 2010 р.

Павлоградське повстання 1930 р. Документи і матеріали

Павлоградське повстання
6 квітня 2010 року, о 15–00 годині в Національному Дніпропетровському історичному музеї ім. Д.Яворницького (м. Дніпропетровськ, пр. К.Маркса, 16), відбудеться презентація книги „Павлоградське повстання 1930 р. Документи і матеріали”.
„Павлоградські події — одна з маловідомих сторінок історії колективізації. Довгий час про них було заборонено навіть згадувати, оскільки правда про збройний виступі селянства означала б і правду про колективізацію в цілому. Сьогодні ідеологічних заборон не існує, секретні архіви відкриті, і це дало можливість освітлення трагічних подій 5–6 квітня 1930 року.”
У книзі „Павлоградське повстання 1930 р. Документи і матеріали” вперше в українській історіографії розкрито антирадянське повстання селян 1930 р. на Дніпропетровщині. Спогади очевидців та їхніх нащадків зібрані міжнародною громадською організацією „Інститут Україніки”, розсекречені архівні документи Галузевого державного архіву СБУ, свідчать про масовий опір селян України політиці колективізації, розкуркулення та хлібозаготівель.
Ці дані по-іншому зображують портрет селянина, розкривають роль ДПУ УСРР у придушенні збройного повстанського руху, що становив загрозу існуючий владі.
Джерело: Тризуб

Немає коментарів: