вівторок, 13 квітня 2010 р.

КАТИНЬ-2. Поляки вже прямо звинувачують Росію у вбивстві Лєха Качиньського

Вбивство Качинського москвою
Росія відповідальна за катастрофу, причому не тільки в моральному сенсі, вважає депутат партії «Право і Справедливість» Артур Гурський. Нагадаємо, одним з лідерів цієї партії був загиблий президент Польщі Лєх Качиньський. «Я практично впевнений, що росіяни нас дурять», заявив він в інтерв'ю газеті Nasz Dziennik (у перекладі ІНОЗМІ).
На думку депутата, безпосередньо перед посадкою повинна була скластися ситуація, яка привела до цієї трагедії. «З'явилися дві версії подій, і кожна з них вказує на можливу роль російської сторони. І, поза сумнівом, Москва несе також моральну відповідальність за цю катастрофу», — заявив Гурський.

«Катинські заходи за участю (прем'єр-міністра РФ) Путіна і (прем'єра Польщі) Туска можна, без сумніву, записати в успіхи Росії», — вважає Гурський. «Ймовірно, росіяни хотіли перешкодити Качиньському взяти участь в суботніх заходах, щоб їх ранг і послання не затьмарили того, що відбувалося декількома днями раніше», — заявив він.

«Зрозуміло, що президент Качиньській не встиг би на церемонії в Катині з Мінська, а тим більше з Москви, тоді вони не мали б офіційного рангу і не відтіняли б своїм змістом російське послання, зроблене раніше, — сказав він. — Отже, ця диверсія, якщо в росіян дійсно були такі мотиви, мала політичний вимір».

Крім того, відзначив він, «в російської сторони вже немає сумнівів, що в катастрофі винен пілот, який міг зробити помилку, або навіть сам президент Лєх Качиньський, який дуже наполегливо хотів взяти участь в катинських заходах разом з катинськими сім'ями». «Росіяни вже все з'ясували, вже назвали винних. І ними виявилися самі поляки», — заявив Гурський.

За його словами, «росіяни сказали, що заберуть тіла до Москви, вони абсолютно не впевнені, що допустять до слідства поляків». «А якщо нас до нього не допустять, то це означатиме, що ми не ознайомимося із записами «чорних скриньок», і ніколи не дізнаємося правди», — відзначив депутат.

Тим часом експерти заявляють, що в поляків є всі підстави підозрювати Росію у вбивстві президента Лєха Качиньського.

В керівництва Польщі, як і в пересічних громадян є всі підстави підозрювати російську сторону в навмисній катастрофі Ту-154, на якому розбився президент Польщі. Про це заявив в інтерв'ю балтійському інформаційному агентству політичний аналітик Інституту Евро-атлантичного Співробітництва (ІЄАС) в Києві Володимир Горбач.

За свідченням Горбача, в політиків, в слідчих органів, в будь-якого пересічного громадянина Польщі могла з'явитися думка про причини того, що трапилося.

«Враховуючи сучасну російську історію з різними терактами, отруєннями, диверсіями є підстави підозрювати російську сторону в діях, що спричинили катастрофу літака з Лєхом Качиньським, — стримано і політкоректно заявив експерт.

Він підкреслив, що нічого не стверджує, проте визнав, що опоненти Росії мають підстави підозрювати РФ в тому, що певна частина провини в тому, що сталося, може лягти на Росію.

Джерело: КЦ

Немає коментарів: