четвер, 26 листопада 2009 р.

Швеція відмовилася від нейтралітету і захищатиме країни Балтії від російської агресії

Шведська армія
Балтійська преса повідомляє, що Швеція відмовилася від політики нейтралітету і готова надати військову допомогу країнам Балтії у разі нападу на них кривавої імперіалістичної Росії.
Причиною зміни зовнішньополітичної стратегії Швеції послужив напад російського хижака на маленьку, мирну, волелюбну Грузію.
Міністр оборони Естонії Яак Аавіксоо висловив задоволення позицією Швеції.
За даними естонської газети «Постімеєс», ще 16 червня нинішнього року парламент Швеції ухвалив рішення, що країна повинна бути готова приймати і надавати військову допомогу.
Було вирішено, що у разі нападу Росії або чинення Москвою тиску на деякі країни Північної Європи або Європейського союзу Швеція буде не стороннім спостерігачем, а надасть військову допомогу у протидії російській агресії.
Швеція не входить до НАТО, але юридичною основою для надання подібного роду допомоги може стати Лісабонський договір ЄС, який набуває чинності найближчим часом, що містить статтю, яка передбачає надання подібного роду допомоги.
«Головне, що Швеція відмовляється від колишньої політики нейтралітету», — робить висновок газета і наводить на підтвердження слова міністра оборони Швеції Стіна Толгфорса про те, що «Швеція втрутиться у випадку нападу Росії на деякі країни ЄС».
З посиланням на шведські джерела газета пише, що після нападу Росії на Грузію Швеція вже почала міняти своє військове планування. Якщо раніше вона основну увагу приділяла захисту своєї території і миротворчим операціям далеко за межами країни, то зараз готується до війни на Балтійському морі з Росією, «щоб при необхідності військовими засобами захистити балтійські держави».
Так, восени нинішнього року шведи двічі проводили навчання, в ході яких військовослужбовців десантували на острів Готланд.
Ймовірно, їхною метою було відпрацювання перекидання сухопутних військ в країни Балтії і їхні дії там.
За словами міністра оборони, між Естонією і Швецією в даний час ведеться активна військова співпраця. Аавіксоо не виключає, що в Естонії можуть пройти великі навчання за участю шведів, але детальніше цю можливість він не прокоментував.
Відзначимо, що раніше колишній прем'єр-міністр Естонії Март Лаар, коментуючи доповідь ЄС про російсько-грузинську війну з сторінок The Times, закликав Європу дати відсіч віковічним російським агресорам.


Джерело: КЦ


.

Немає коментарів: