Україна - не лише вишиванки |
Спільна команда українських та американських науковців запропонувала новий «піроелектричний» метод зарядки невеликих пристроїв, використовуючи відпрацьоване тепло.
Використовуючи крихітні структури, які називаються ферроелектричними нанопровідниками, вони можуть швидко генерувати електричний струм у відповідь на будь-яку зміну температури навколишнього середовища, збираючи енергію від термальних флуктуацій, яка все одно втрачається даремно. Доповідь про це з'явилася в «Журналі прикладної фізики», який публікує Американський інститут фізики.
Провідний дослідник Анна Морозовська з Національної Академії Наук України пояснює: «На всіх виробництвах люди постійно виробляють надзвичайні обсяги надлишкового(марного) тепла. Закони термодинаміки не виключають порятунок деякої частини цієї енергії через збір термальних флуктуацій для виробництва електроенергії».
Піроелектрика може грати ключову роль в споживчій електроніці, говорить Морозовська, і відновлення цього тепла у вигляді піроелектричної енергії може призвести до нової ери "крихітної енергії".
Піроелектричні наногенератори може бути надзвичайно корисними для живлення конкретних завдань в біології, медицині та нанотехнології, зокрема, в космосі, оскільки вони добре працюють за низьких температур.
Немає коментарів:
Дописати коментар